دوشنبه 20 مرداد 1399

شرکت مبدل خودروی پاک

 

شرکت مبدل خودروی پاک ( تاسیس 1396 ) به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های واحدهای تولیدی گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران توانسته است با خرید تکنولوژی و راه اندازی خط تولید رباتیک از شرکت معتبر دینکف اکو که فنلاند به همراه انتقال دانش فنی برای نخستین بار به فناوری تولید و پوشش‌دهی مونولیست با سطح یورو 5 به باشگاه تولیدکنندگان کاتالیست خودرو پیوسته و در زمره 10 پوشش دهنده بزرگ دنیا در سطح یورو 5 به شمار می‌آید.

 

با راه‌اندازی خط تولید کاتالیست یورو5 سالانه حداقل چهار میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی عاید اقتصاد ملی می‌شود؛ از دیگر فواید راه اندازی این خط تولید در منطقه محمودآباد قم کاهش تولید مونوکسید کربن ناشی از خروجی اگزوز خودرو از 2.2 گرم در هر کیلومتر به یک گرم به ازای هر کیلومتر است.

 

 به ازای تولید یک میلیون کاتالیست خودرو در سال و با فرض میانگین 30 هزار کیلومتر کارکرد هر خودرو در سال این میزان کاهش به 36 هزار تن تولید مونوکسید کربن می‌رسد؛ کاهش میزان تولید هیدروکربن و NOX ناشی از خروج اگزوز خودرو از 5دهم گرم در هر کیلومتر به یک‌دهم و هشت‌صدم در هر کیلومتر، از دیگر اهداف زیست‌محیطی راه‌اندازی خط تولید کاتالیست درایران است، به طوری که به ازای تولید یک میلیون کاتالیست خودرو در سال و با فرض میانگین 30 هزار کیلومتر کارکرد هر خودرو در سال دراین میزان کاهش به12 هزار تن تولید هیدروکربن و 12هزارو 600 تن NOX می‌رسد.

 

یاپکو با راه‌اندازی خط تولید کاتالیست توانسته است به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی مناسبی ایجاد کند؛ ضمن اینکه تولید این محصول در کشورمان، فرصت دستیابی به بازارهای صادراتی کشورهای ترکیه، عراق و کشورهای مشترک‌المنافع را ایجاد می‌کند.

 

آدرس شرکت : فلکه دوم صادقیه - خیابان آیت الله کاشانی - نرسیده به بوستان دوم - پلاک 9 - تلفن تماس : 44050425  شماره فکس : 44048353
 پست الکترونیک    :    info@iap.co.ir     admin@iap.co.ir
طراحی سایت طراحی سایت و بهینه سازی توسط نونگار طراحی سایت